Przeprowadzki przemysłowe

Zmiana miejsca funkcjonowania zakładu przemysłowego to prawdziwe wyzwanie logistyczne. Przeprowadzki przemysłowe wymagają dobrego rozplanowania transportu, zabezpieczenia mienia firmowego oraz specjalistycznego sprzętu. Skutecznie zdemontujemy i przetransportujemy całe linie produkcyjne. Wykorzystujemy różnego rodzaju podnośniki i pojazdy przystosowane do przewozu sprzętów wielkogabarytowych. Do całego procesu podchodzimy z najwyższą ostrożnością, spełniając surowe wymogi bezpieczeństwa.

Maszyny i urządzenia o średnich rozmiarach ładujemy za pomocą specjalnych wind transportowych. Na pokładzie naczepy załadunek jest zabezpieczany wytrzymałymi pasami, które zapobiegają przesuwaniu się urządzeń w czasie transportu.

Jeżeli coś można przewieźć w formie częściowo zdemontowanej, warto to zrobić. Demontaż często znacznie ułatwia cały proces przewozu. Dotyczy to zarówno maszyn i elementów linii produkcyjnych, jak i dużych mebli, zabudowy biurowej itp. Wszelkie śruby i wkręty dla danego wyposażenia należy umieścić w plastikowym woreczku i dokładnie opisać, od którego mebla czy sprzętu pochodzą. Ułatwia to montaż w miejscu docelowym. Monitory, komputery, drukarki, faxy, kserokopiarki, skanery, niszczarki i inne tego rodzaju należy zabezpieczyć folią bąbelkową.

Warto pamiętać, że sprawne i szybkie przewiezienie dobytku przemysłowego pozwala na szybsze ponowne uruchomienie działalności zakładu. Czas poświęcony na przeprowadzkę nie odbije się negatywnie na procesie i wydajności produkcji. Warto więc zlecić proces firmie przygotowanej i posiadającej doświadczenie w przewozie sprzętów nietypowych.

Podczas przeprowadzek przemysłowych przewozu wymaga także wyposażenie biur i pomieszczeń administracyjnych. Przypominamy, aby stosować zasadę im większy karton, tym lżejsza zawartość. Książki, segregatory i teczki należy pakować do niewielkich pudeł, bo są one ciężkie. Przewóz najbardziej istotnych dokumentów, materiałów, kluczy i innych wartościowych przedmiotów należy zlecić jednemu z pracowników firmy, który dodatkowo skontroluje stan zakładu po wywiezieniu wyposażenia maszynowego.